לאט לאט דברים מתקדמים, ופתאום המעבר הזה נהיה יותר מוחשי. המציאות שמעבר לים נהיית יותר קרובה, ויותר נוכחת בחיים שלנו. מצד אחד מפלס הלחץ קצת יורד, אבל מצד שני כבר קשה יותר להתחמק מהידיעה שהמעבר כבר או-טו-טו כאן.

אחרי שהבהירו לנו מכל הכיוונים שלמצוא מעון ליובל לשנה הבאה בשלב הזה יהיה בגדר נס, ושעדיף היה להתחיל לחפש לה מקום עוד לפני שניסיתי להתקבל ללימודים, החלטנו לעשות משהו בעניין. בדומה לחיפושי הדירה הכיוון המרכזי היה האינטרנט. אפשר להגיד הרבה דברים טובים על האמריקאים, ובנוסף לכל הדברים הטובים האלו הם גם מאוד מאורגנים. לרוב הגנים יש אתר משלהם, משנה חינוכית סדורה, תו תקן של משרד החינוך, תו תקן של המדינה, המלצות וטפסים. רק דבר אחד אין להם – מקום פנוי. האמריקאים גם מאוד נחמדים, ודוחים אותך בצורה מאוד נעימה (אם כי לא תמיד ברורה. על ענייני השפה, או "חשבתי שיש לי אנגלית טובה" אולי אכתוב בפעם אחרת), כך שהחיפוש היה מאוד יעיל, במובן זה שמאוד מהר הגעתי למסקנה שאין מקומות טובים פנויים. ואז הרמתי טלפון למעון יום של הפקולטה למשפטים (אולי קודם  חייבים להתרשם מעצם העובדה שלפקולטה למשפטים שם בכלל יש מעון יום. יש להם כמה מאות סטודנטים, ועוד כמה מאות אנשי סגל. לעומת זאת, לאוניברסיטת תל אביב יש כמה עשרות אלפי סטודנטים וחברי סגל, ורק בשנה שעברה נפתח מעון…), ולתדהמתי היה "חצי מקום" פנוי. בלי לשאול שאלות, ולפני שהמנהלת ידעה לומר לי אפילו באילו שעות יש מקום פנוי (בערב או בבוקר), ביקשתי לסגור עניין. בהמשך, בהשראת/לחץ/איומי רוית גם טרחתי לברר לאן אנחנו מתכוונים לשלוח את בתנו האהובה שעד עכשיו לא ידעה גן מימיה, והסתבר שזה כנראה באמת מקום מאוד איכותי, ואפילו היה פתח בדיעבד ליום שלם. אז נראה שגם בניו הייבן אני ויובל נבלה את הבקרים בנסיעות משותפות. המחיר, אפעס, למעונות ילדים בארה"ב לא זול, ויוצא בגובה שכר הדירה שכנראה נשלם…

אז אמנם גם ענייני חיפוש הדירה מתקדמים היטב, אבל אחרי כמה פעמים שכבר חשבנו שהעניים הסתיים והתבדינו, אני אמתין לחוזה חתום… אבל בשביל תחושת ההתקדמות, וכדי לייעל את קבלת הטיפים (אגב – המון תודה לכולם על כל הסיוע, בכוח ובפועל, וכמובן תודה ענקית לאיסר, ועל כך בפעם הבאה) – אולי נראה מול מה אנחנו עומדים. אז מה צריך עוד לעשות:

ענייני ויזה – היום אמור להגיע הטופס מייל. אלוהים יודע מול מה נעמוד בהמשך.

ענייני דיור – טפו טפו טפו, נראה שלקראת סגירה.

מעון ליובל – נסגר, אבל צריך למלא בשבילה טפסים רפואיים באורך הגלות.

ענייני טיסה – וואלה, באמת צריך לגשת לאיסתא בהזדמנות…

למכור את הרכב – מישהו רוצה לקנות פיג'ו 206, מודל 2008, במצב מצויין?

ביטוח לאומי ,וביטוח רפואי וענייני קופת חולים- מה קורה עם זה באמת?

חיסונים – מסתבר שמתנים את הרישום לקורסים בביצוע רשימת חיסונים. ואני חשבתי שהבידינג שיש באוניברסיטת תל אביב מעצבן…

ענייני חתולים – חיסונים ובדיקה של הווטרינר המחוזי, וגם, אה, איך בכלל מטיסים חתולים?

לטפל בענייני זיפקאר – להשיג ולתרגם רישום פלילי תעבורתי, (רישיון נהיגה בינלאומי?).

אם למישהו יש עוד הצעות – זה המקום.